نورپردازی در ویلا + قیمت نورپردازی

نورپردازی

نورپردازی در ویلا و محیط باز

نورپردازی فواید بسیار زیادی دارد. رنگ مورد استفاده در نورپردازی می تواند روحیات شما را عوض کند.

نورپردازی
نورپردازی


نورپردازی می تواند بخش های مختلف ویلای شما را مشخص تر کند و نقطه مهم محوطه ویلای شما را برجسته تر سازد.

نورپردازی
نورپردازی

نورپردازی می تواند به صورت هوشمند و از کنترل از راه دور باشد. برای مشاوره رایگان، طراحی و اجرای انواع نورپردازی مدرن و سنتی با افراز گاردن در تماس باشید.

 

 

نورپردازی ویلا


امروزه با توجه به نیاز انسان برای فضاهای سبز از جنبه‌های مختلف باعث شده است تا در این زمینه بهترین روش‌های خود را برای بهتر شدن فضای زندگی بکار بگیرد. نور یکی از عناصر مهم در زندگی روزمره‌ی ما است که فعالیت‌های روزانه‌ی ما را تحت تأثیر قرار می‌دهد. تصور اینکه در یک جهان بدون نور زندگی کنیم برای ما بسیار مشکل است. نورپردازی یکی از بخش‌های جدایی‌ناپذیر در معماری فضای سبز می‌باشد و در واقع مشخص کننده زیبایی و کاربردی بودن محیط طراحی شده توسط معمار می‌باشد، بنابراین نور پردازی محیط نیاز به برنامه‌ریزی با دقت و مهارت‌های بسیار بالایی دارد.
لوکوربوزیه معمار معروف درباره نور پردازی محیط اینگونه می‌گوید:
«معماری نور نوعی بازی استادانه، صحیح و باشکوه با حجم‌هایی است که توسط نور ظاهر می‌شوند. چشم‌های ما طوری ساخته شده که شکل‌ها را به‌وسیله‌ی نور ببیند.»
روش‌های ساده‌ی طراحی همواره می‌توانند کارآمدی محیط را افزایش داده و مکانی زیباتر، سالم‌تر و بهینه‌تر را ایجاد کنند. با توجه به تنوع زیادی که در مورد نورپردازی وجود دارد، شاید طراحی نور پردازی ویلا نیاز به فردی متخصص داشته باشد، در حقیقت اگر نورپردازی یک محیط به خوبی طراحی و اجرا شده باشد آن را بسیار جذاب می‌کند.
اگر شما وارد یک ویلا یا باغ شوید اما نورپردازی و روشنایی باغ مناسب نباشد، تاثیر محیط بسیار کمتر از حالت واقعی آن خواهد بود. نور پردازی محوطه های سرسبز مانند نورپردازی هر محیط دیگری، مستلزم پیروی از برخی اصول است. این اصول علاوه بر افزایش ایمنی در هنگام اجرای پروژه و استفاده از محیط به افزایش راندمان انرژی و صد البته زیبایی آن کمک زیادی می‌کند. در این مطلب شما را با اصول نورپردازی حیاط و ویلا آشنا می‌کنیم و چند ایده جالب برای انجام پروژه‌هایی مشابه ارائه می‌شود.
حضور هرچند موقت در محیط‌های سرسبز و روباز به نظر همه متخصصان سلامت، کمک بسیار زیادی به سلامت روح و جسم انسان می‌کند. حضور در محیط‌هایی مثل باغ و ویلا بدون شک یکی از فعالیت های بسیار موثر در راستای افزایش سلامت جسم و روح و گذراندن اوقات فراغت با کیفیت است. یکی از شاخصه‌ های اصلی یک حیاط سرسبز یا یک ویلا مناسب، اصول نور پردازی حیاط و ویلا است. با استادکار همراه باشید .

نورپردازی ویلا
نورپردازی ویلا

ایمنی نورپردازی در فضای سبز و محوطه ویلا


به طور کلی قبل از هرگونه اقدام برای هرکاری ایمنی کار انجام شده در الویت می باشد. اولین قدم برای انجام پروژه نور پردازی محیط هایی مثل محوطه ویلا، حیاط یا باغچه بررسی مسائل ایمنی مرتبط با آن است. این محیط ها اغلب روباز هستند و همین مسئله لزوم توجه به مسائل ایمنی روشنایی حیاط ویلا در چنین پروژه هایی را بیشتر می کند، مسائلی مانند ضد آب بودن اتصالات، چراغ ها، مسیر حرکت کابل های برق و کنترلر ها از جمله مسائل ایمنی نورپردازی در محیط های سر باز می باشد.

نورپردازی صحیح


به طور کلی چهار نوع نورپردازی صحیح وجود دارد که می‌تواند برای دستیابی به بهترین طراحی نورپردازی و نور مناسب در محیط های مختلف مورد استفاده قرار گیرد و شامل موارد زیر می باشد:

  • نور پردازی محیط
  • نور پردازی کار
  • نور پردازی متمرکز
  • نور پردازی زینتی

تکنیک های نور پردازی فضاهای سبز


نورپردازی فضای سبز یکی از مباحث جذاب در علوم دکوراسیون و معماری فضای سبز می باشد. طراحان فضای سبز باید نکات مختلفی را در نورپردازی باغ در نظر بگیرند تا به وسیله آن، یک فضای سبز دلنشین و دوست داشتنی بوجود بیاید. نورپردازی باغ به زبان علمی Garden Lighting می باشد.
در نورپردازی فضای سبز، موضوعات مختلفی بررسی می شوند که عبارت است از:

  • نورپردازی نما
  • نور پردازی درخت، نورپردازی درختچه
  • نورپردازی محوطه
  • نورپردازی آبنما
  • نورپردازی دیوار ها از مهم ترین زیرمجموعه های نورپردازی باغ هستند.

نورپردازی سوژه ها در فضای سبز:
اگر فضای سبز شما یک فضای تاریک دارد یا روشنایی باغ در قسمت هایی از آن زیاد نیست می توانید از طریق سوژه سازی اقدام به نور پردازی کنید. سوژه می تواند یک درخت، مجسمه، آبنمای کوچک یا هر شیء دیگری باشد که نورپذیر است. نور پردازی درخشان و تاکیدی برای یک سوژه، احساسی بسیار قشنگ در مخاطبان ایجاد می کند و باعث فضاسازی در شب هنگام می شود.

نور پردازی ورودی باغ و ویلا


در باغ ها و فضاهای سبز بزرگ کنترل پخش نور یک هنر محسوب می شود. بهتر است محوطه باغ را تقسیم بندی کنید و سپس چگونگی نورپردازی هر کدام را بررسی کنید. برای این کار می توانید نورپردازی فضای سبز را از ورودی آن آغاز کنید.
دروازه های سنگی و ستون های سیمانی برای نور پردازی بسیار جذاب هستند مخصوصا اگر سطح آن ها رنگ روشنی داشته باشد و براق نباشد. بنابراین نور پردازی ورودی یکی از مهمترین بخش ها در نور پردازی باغ می باشد.
با این روش، نور چراغ ها از پایین تا انتهای ارتفاع ستون را طی میکند و فضا سازی بسیار جذابی برای دروازه ورودی باغ ایجاد می کند.

نور پردازی درختان


نورپردازی درختان بلند قامت، تاثیر بسیار زیادی در روانشناسی محیط دارد. این کار باعث ایجاد حس قدرت و برتری می شود.
اگر در ورودی باغ تعدای درخت کاج یا سرو بلند قامت کاشته شده و در یک مسیر سنگ فرشی قرار دارند، نورپردازی کردن آنها با چراغ های دفنی بسیار زیباست. در این مورد باید از چراغ هایی با زاویه تابش بسته استفاده شود تا قامت درختان به خوبی از نور پوشیده شود، این نوع نورپردازی، حس صلابت، بلندی و قدرتمندی یک فضای مدرن را به مخاطب القا می کند.

اگر در ورودی فضای سبز فاقد درختان بلند قامت باشد و بوته هایی مانند شمعدانی کاشته شده است، در این صورت می توانید برای نور پردازی باغ، از چراغ های نقطه ای و تک ال ای دی استفاده کنید. اینکار باعث یک حس استقبال گرم و رسمی را در ذهن کسانی که به باغ وارد می شوند القا می کند.
سعی کنید درختان، به خصوص آن‌هایی که دارای پوسته و تنه‌ای جالب هستند مانند درخت گیلاس را روشن کنید. برای ایجاد بیشترین اثر، یک لامپ ۵۰ واتی نزدیک به پایه تنه آن قرار دهید تا پرتو آن یک بازی نور و سایه را از طریق شاخه‌های درخت ایجاد کند.

ترکیب نور رنگ های مختلف در طراحی


نورپردازی فضای سبز شامل مجموعه ای از رویداد های جذاب و شگفت انگیز است. در بحث نور پردازی باغ و نورپردازی درخت، چند مورد از روش های نورپردازی بسیار جذاب می شوند. به طور مثال برای درخت کاج با ترکیب دو پرده ای از نور سفید (سفید یخی و سفید آفتابی) نور پردازی شود. نور سفید یکی از بهترین نورها برای کاج و سرو می باشد. جالب است بدانید که نور سفید گرم هم مکمل بسیار خوبی برای درخت راش و درخت بلوط است.

کانون نور  پردازی در فضای سبز و  محوطه ویلا


همواره کانون نورپردازی های یک باغ؛ عمارت یا ساختمان آن است. اگر در نورپردازی باغ، طرفدار نورپردازی درخشان هستید، ساختمان اصلی باغ باید شیک ترین و درخشان ترین قسمت باغ را تشکیل داده باشد.
برای نورپردازی ساختمان باغ، تجهیزات مختلفی به کار می روند. یک ساختمان از متریال و مواد گوناگونی ساخته شده است. هرکدام از متریال های نمای ساختمان دارای رنگ و جنس خاصی می باشند و طراحان نورپردازی باید دقت کنند که یک نقشه نورپردازی زیبا و هماهنگ را برای نور پردازی نمای عمارت طراحی نماید. نور پردازی هماهنگ و در عین حال مناسب برای رنگ نما، بدون اتلاف نور از جمله مواردی ایست که باید به آن توجه کافی شود.
آجرهایی که رنگ کرمی روشن دارند، نور سفید آفتابی را بسیار زیبا نشان می دهند و برای آجرهای قرمز سوخته، نور قرمزِ ملایم و نور زرد برای آنها مناسب است.
طراحان نورپردازی فضای سبز به خوبی می دانند که نور پردازی مجسمه و نورپردازی آبنما چه صحنه های دلنوازی را خلق خواهد کرد. اگر یک مجسمه نفیس در باغ وجود دارد، رنگ نور را باید با توجه به رنگ و متریال مجسمه انتخاب نمایید. در صورتی که قصد آن را دارید که یک آبنما را به سوژه توجه تبدیل کنید، چراغ آبنمای ضد آب با رنگ مناسب را انتخاب نمایید. چراغ آبنما باید با زاویه پخش نور مناسب برای نازل یا فواره آبنما ساخته شده باشد.
به کارگیری چراغ آبنما درزیر نازل های آب بسیار جذاب است. استفاده از چراغ آبنما به رنگ آبی یا سبز فیروزه ای حالت رویایی خاصی به آبنما می دهد.
اگر باغ یا فضای سبز دارای یک آبشار زیبا و جذاب است، می توانید از چراغ آبنما با توان نورپردازی بالا استفاده کنید و آبشار های ریزشی و پرده ای هنگام نورپردازی بسیار زیبا و جذاب می شوند.
در نورپردازی فضای سبز یک نکته بسیار مهم وجود دارد. به دلیل اینکه ابعاد، اندازه ها و مساحت ها در هر باغ با دیگر باغ ها فرق دارد، باید تجهیزات نورپردازی به صورت سفارشی و مخصوصِ همان باغ تولید شوند. اگر تجهیزات نور پردازی دارای پخش نور سفارشی باشند، تمام سوژه ها، مقدار مناسبی از نور را دریافت می کنند و اتلاف نور به حداقل می رسد. در عین حال، میزان نورهای مزاحم در نور پردازی باغ به حداقل خواهد رسید همچنین برای کاهش میزان مصرف برق برای نورپردازی باغ از تجهیزات مرغوب ال ای دی استفاده کنید.

نکات کلیدی نورپردازی برای باغ ها


لوازم و ادوات نور پردازی فضاهای سبز معمولاً به رنگ سیاه می باشند، اما انواع دیگر آنها به رنگ سبز تیره اند و میتوان آنها را در میان شاخ و برگ درختان و گیاهان استتار کرد استفاده از انواع لوازم مسی جهت استفاده در نور پردازی مناسبترند، چرا که به مرور زمان سطح خارجی آنها به طور طبیعی به رنگ سبز در می آید. انواع برنزی این لوازم نیز مناسب اند، به ویژه آنکه اگر بر روی درخت نصب شوند زیرا در رنگ تنه ی درختان استتار خواهند شد.
یک تابش کوچک نور مسافتی طولانی را طی خواهد کرد، پس مهم است که تصمیم گرفته شود که کدام مشخصه را و با چه شدتی نور پردازی خواهد شد، تا باغ بیش از اندازه نورانی نشود. در استفاده از نور سختگیر باشید تا بتوانید از تاریکی نیز استفاده ی بهینه ببریده بر بهترین عنصر تأکید بگذارید و بی ارزش ترین ها را پنهان کنید.
نور و آب همواره در طراحی موجب خلق صحنه های زیبا در باغ می شود، چه زمانی که آب ساکن و بدون نور باشد و چه برعکس آن!
منبع نور فیبراپتیک برای استفاده در المان های معماری همراه با آب بهترین حالت آن است، چراکه این دو به طور کامل در هم ادغام می شوند.
کلید نور  پردازی موفق یک باغ کوچک، انعطاف است. از منابع پایه میخی استفاده کنید، چرا که میتوان مکان آنها را با توجه به تغییر فصول و رشد گیاهان تغییر داد.

محل مناسب برای چراغ‌های باغ


بهترین مساله مورد توجه در طراحی نور پردازی باغ این می باشد که شما می توانید توجه را به گیاهان و مجسمه‌ها متمرکز کرده و به طور کامل از مکان‌های غیر مهم مانند انبار، وسایل بازی و … چشم پوشی کنید. با این حال، مهم ترین نکته این است که الزاما وسایل غیر ضروری را حذف نکنید، فقط جذابترین نقاط باغ خود را روشن کنید، چرا که نور کمی به سمت تاریکی می رود و آن نقاط کمتر قابل دید هستند.

فضای خود را تقسیم بندی کنید


طراح فضای سبز کریس بردشاو Chris Beardshaw))، توصیه می کند: “اشکال مختلف نوری را که در اختیار شما قرار دارد در نظر بگیرید و باغ را به مناطقی تقسیم بندی کنید. به عنوان مثال، مسیرهای دسترسی، مسیرهای اصلی، مکان‌های منزوی و وسایل تزئینی و گیاهان همگی نیاز به روشنایی بیشتری دارند، اما برای دستیابی به بهترین نتایج نیاز به اعمال متفاوتی دارند”
مت جیمز (Matt James)، طراح خبره فضای سبز، توصیه می کند: “برای مشخص شدن اینکه کدام مناطق باغچه شما قرار است بیشتر روشن شوند، در شب با یک مشعل مشغول به کار شوید و با استفاده از آن وسایل مختلف مانند قطعات چوبی، مجسمه‌ها، گلدان‌ها و گیاهان را روشن کنید. همه‌ی اینها زمانی که از زوایای مختلف روشن می شوند، متفاوت خواهند بود.”


از نورهای تابشی متمرکز برای برجسته کردن اشکال استفاده کنید قیمت نورپردازی


برای به وجود اوردن یک ایده نور پردازی، سعی شود یک نقطه تابشی متمرکز (لامپ، پروژکتور و …) در پایه یک دیوار آجری یا سنگی قرار داده شود و توجه کنید که چگونه نور، دیوار را درخشان می‌کند و بافت آن را به آسانی برجسته می‌کند. یک ترفند مشابه نیز با چراغ های دیواری در ارتفاع وجود دارد تا یک فضای امروزی و نورانی بوجود آید.

اسکرول

مقایسه

تماس فوری