بام سبز طراحی نظارت و اجرا لوسان کردان تهران کرج 1401

بام سبز رستوران

بام سبز یا روف گاردن ایده ای جالب برای داشتن محوطه دلنشین در بام خانه، بام هتل، بام سبز رستوران، و …. به صورت خصوصی یا نیمه خصوصی را تجربه کنید. روف گاردن ها ویژگی زیادی بسته به کاربری دارد. استخر، ارک، کاشت گیاه و نورپردازی و حتی مجسمه را در بام سبز استفاده می شوند. متخصصین افراز گاردن برای مشاوره بام سبز همراه شما هستند. قیمت بام سبز از متری 1 میلیون تومان آغاز می شود.

همین الان مشاوره رایگان

 

 

طراحی روف گاردن 

بام سبز یا روف گاردن نامی است که به مکانی اطلاق می شود که در سطحی بالاتر از سطح خاک زمین و در بستری مصنوعی امکان کاشت گیاه فراهم می شود. انواع طراحی های مختلفی برای شکل گیری بام سبز وجود دارد، از قراردادن چند گلدان گرفته تا طراحی مساحت های بزرگ برای مجموعه های عظیم و پربازدید.

بام سبز روف گاردن بام سبز تهران کرج بامسبز روفگاردن
بام سبز روف گاردن بام سبز تهران کرج بامسبز روفگاردن

 

 

بام سبز

 

 

پیش از اجرای روف گاردن یا بام سبز باید نکات زیر را در نظر داشته باشیم :

 

 

 

 

 

روف گاردن یا بام سبز همچنین مزایایی را برای ساختمانی که در آن اجرا می شود به همراه دارد. از قبیل :

  • حفظ رطوبت
  • افزایش ظرفیت گرمایی بام
  • کاهش اثرات گرمایی
  • کاهش انتقال حرارت
  • بهبود آلودگی هوا
  • ایجاد فضای سبز خصوصی
  • کاهش مصرف انرژی

بام سبز طراحی نظارت و اجرا لوسان کردان تهران کرج 1401

 

 

مزایایی بام های سبز

وغیره. البته همانطور که انتظار می رود، معایبی از جمله افزایش وزن وارده بر ساختمان و افزایش مصرف آب را در برخواهد داشت.
در نهایت نیز می توان نتیجه گرفت که با توجه به داشتن مزایای بیشتر نسبت به معایب، اجرای روف گاردن یا بام سبز نه تنها باعث بهتر شدن و چشم نوازی پروژه می شود بلکه در دراز مدت نیز نتیجه مثبتی برای ما و شهرمان خواهد داشت.

 

بام سبز

 

 

بام سبز

طراحی روف گاردن آپارتمانی

روف گاردن در زبان ساده آوردن طبیعت به آپارتمانی است که در آن زندگی یا کار می کنیم. شاید به دلیل وقت کم شما فرصت بودن در طبیعت را ندارید اما خیلی ساده با این تکنولوژی مدرن می توانید محیطی آرام برای خانواده خود فراهم کنید. بام سبز علاوه بر ایجاد حس آرامش موجب  پاکسازی هوای اطراف، کاهش آلاینده ها، کاهش جذب حرارت ساختمان، کنترل دما، کاهش مصرف انرژی و بهره برداری از آب باران و… می شود. ایجاد این فضای استثنایی و منحصر به فرد باعث افزایش ارزش ساختمان شده و تصویر بهتری از آپارتمان نشان می دهد. مهندسین گروه افراز گاردن به صورت رایگان بازدید از فضای مورد نظر شما را انجام می دهند و شما می توانید با هزینه ی مناسب روف گاردن اختصاصی خود را داشته باشید.

بام سبز طراحی نظارت و اجرا لوسان کردان تهران کرج 1401

 

 

طراحی روف گاردن آپارتمانی

افزودن بام های سبز به بناهای قدیمی برای تقویت پایداری و عملکرد انرژی آنها و بازسازی

ساختمان های قدیمی فرصت های خوبی برای توسعه پایدار هستند و به طور مرتب در حال بازسازی هستند تا ویژگی های طراحی سبز را در خود جای دهند و در عین حال زیبایی خود را حفظ کنند. یکی از راه های افزایش پایداری و عملکرد انرژی یک ساختمان ، نصب بام سبز است.  در ابتدا باید اطلاعات موجود زمینه ای و ساختاری را برای استفاده از فناوری بام سبز در ساختمانهای قدیمی فراهم می کند. منظور از قدیمی ساختمان هایی است که قبلا از تکنولوژی بام سبز استفاده نکرده اند.

بام سبز یا سقف سبز چیست؟

بام سبز لایه ای از پوشش گیاهی است که بر روی یک سیستم ضد آب کاشته شده است که در بالای یک بام مسطح یا کمی شیبدار نصب شده است. بام های سبز همچنین به عنوان بام های رویشی یا سازگار با محیط زیست شناخته می شوند. آنها در سه دسته اصلی قرار می گیرند – گسترده ، فشرده و نیمه فشرده.

ملاحظات

هدف اصلی برای نصب بام سبز چیست؟ در نظر گرفتن هدف اصلی تصمیمات بعدی در طراحی روف گاردن شکل خواهد گرفت و به تعیین اینکه آیا یک بام سبز اصلاً یک راه حل مناسب است یا خیر کمکی به باز سازی ساختمان ما نمی کند. مهمترین نکته که باید در نظر داشته باشید این است که یک سقف سبز نباید روی ساختمان تأثیر منفی بگذارد.

بام سبز طراحی نظارت و اجرا لوسان کردان تهران کرج 1401

 

 

بام سبز یا سقف سبز

تاثیر بصری

تأثیر بصری یک بام سبز در یک ساختمان از اهمیت اولیه برخوردار است. در بازسازی و به روز رسانی ساختمان ها حتما باید در نظر داشت که روف گاردن نقش مهمی در زیبایی ساختمان ما دارد..

تأثیر جسمی

مهمترین مسئله جسمی که پس از مشخص شدن اینکه یک بام سبز می تواند بدون تأثیر منفی بر ساختمان، به یک ساختمان  اضافه شود، افزایش بار یا وزن بام است. یکی دیگر از عوامل آسیب زا و جسمی که باید هنگام نصب بام های سبز از آن آگاه شوید ، این است که باعث تغییر الگوهای آب / رطوبت روی بام است. وزن آب مهم ترین مورد برای بررسی است. در نهایت وزن خاک و وزن گیاه از اهمیت کمتری برخوردار است.

گیاهان سقف سبز

در کنار آرایش و عمق محیط رشد ، انتخاب گیاهان مناسب برای موفقیت یک گرین روف بسیار مهم است. گیاهان انتخاب شده باید از نظر نوع بام ، گسترده ، فشرده یا نیمه فشرده مناسب باشند.

بام سبز طراحی نظارت و اجرا لوسان کردان تهران کرج 1401

 

 

گیاهان سقف سبز

مزیت های پشت بام سبز

همچنین یک مالک می تواند پایداری و عملکرد انرژی ملک خود را با یک روف گاردن سطح زمین یا با استفاده از بام های خنک و پانل های خورشیدی بهبود بخشد.

بام سبز طراحی نظارت و اجرا لوسان کردان تهران کرج 1401

 

 

مزیت های پشت بام سبز | قیمت بام سبز 

مزایای روف گاردن در بازسازی

روف گاردن باعث کاهش دمای بام می شود و این به خنک شدن ساختمان و محیط شهری اطراف آن است. علاوه بر این ، هوا را فیلتر می کند ، آب طوفان را جمع آوری و فیلتر می کند ، به تنوع زیستی کمک می کند و امکانات و مبلمان شهری را فراهم می کند و بام را از حالت بی روح خارج می کند.

خلاصه

نصب بام های سبز در ساختمان به بهبود بهره وری انرژی ساختمان ها کمک می کند ، آنها را از نظر زیست محیطی برای جامعه و سرنشینان ساختمان از نظر محیطی سود مندتر می کند و به ساختمان ها این امکان را می دهد تا ضمن به روز کردن آنها برای استانداردهای زیست محیطی امروزی ، به هدف مفید خود ادامه دهند.

برای اطلاعات بیشتر با مشاوران افراز گاردن تماس بگیرید..

بام سبز طراحی نظارت و اجرا لوسان کردان تهران کرج 1401

 

 

بام سبز آپارتمانی

مطالعات موردی

این مطالعات موردی پروژه هایی را در سراسر کشور نشان می دهد که با موفقیت بازسازی و بام های سبز را در هم آمیخته اند.

واژه نامه روف گاردن پایدار

تعاریف اصطلاحات روف گاردن که عمدتاً توسط آژانس حفاظت از محیط زیست و کمپین شهرسازی گرفته شده است.

بام سبز طراحی نظارت و اجرا لوسان کردان تهران کرج 1401

 

 

واژه نامه روف گاردن پایدار | قیمت بام سبز

بام سبز چیست؟

روف گاردن لایه ای از پوشش گیاهی است که بر روی یک سیستم ضد آب کاشته شده است که در بالای یک بام مسطح یا کمی شیبدار نصب شده است. بام های سبز همچنین به عنوان بام های رویشی یا سازگار با محیط زیست شناخته می شوند.

آنها در سه دسته اصلی قرار می گیرند – گسترده ، فشرده و نیمه فشرده.
اگرچه تعاریف دقیقی از آنها وجود ندارد ، یک بام گسترده سبز دارای یک محیط کم عمق در حال رشد – معمولاً کمتر از شش اینچ – با یک بار و وزن بام متوسط ، تنوع محدود گیاه ، حداقل نیاز آبیاری است و اغلب در دسترس نیست.

 بام های سبز فشرده دارای خاک بیشتری و یک محیط رشد عمیق تر – که گاهی اوقات چندین پا هستند – می توانند از انتخاب گیاهان متنوع تر ، از جمله درختان کوچک پشتیبانی کنند. بنابراین ، آنها بارهای ساختاری اساسی تری دارند و نیاز به تعمیر و نگهداری مکرر دارند. آنها معمولاً در دسترس هستند.
 بام های سبز نیمه فشرده شامل ویژگی های هر دو نوع است. عمق مناسب هر روف گاردن به ساختار بام ، گیاهان انتخابی ، بارندگی سالانه و نیازهای عملکرد آب طوفان بستگی دارد. قیمت بام سبز را از افراز گاردن پیگیر شوید.

لایه های بام سبز

هر سه نوع بام به لایه های خاصی از مواد بام نیاز دارند که در بام های معمولی یافت نمی شوند. آناتومی اساسی یک روف گاردن شامل پوشش گیاهی ، محیط رشد ، غشای فیلتر ، لایه زهکشی ، لایه ضد آب / ریشه ، حمایت از غشاء بام برای مزارع فوق ، عایق حرارتی ، لایه کنترل بخار و پشتیبانی بام ساختاری است. هر یک از این لایه ها عملکرد خاصی را برای زنده نگه داشتن گیاهان و محافظت از ساختار زیر آن انجام می دهند.

بام سبز طراحی نظارت و اجرا لوسان کردان تهران کرج 1401

 

 

لایه های بام های سبز

محیط کشت همان ماده ای نیست که برای یک گیاه خانه یا یک باغ استفاده می شود. خاک سنتی یا خاک زراعی سنگین است و پس از بارانهای مکرر ، محکم بسته می شود و باعث کاهش جذب آب و هوادهی ریشه های گیاه می شود. محیط کشت بام سبز از سنگدانه های معدنی و تنها مقداری کمی از مواد آلی تشکیل شده است.

تکنولوژی روف گاردن افراز گاردن به روز شده است و ضمن سبک بودن قابلیت نگهداری مواد غذایی گیاه را دارد. بستر باید دارای زهکشی و هوادهی مناسب با سازه ای باشد که امکان نگه داشتن آب را دارد. همچنین باید از وزن سبک ، مقاوم در برابر تجزیه و فشرده سازی و از نظر جسمی و شیمیایی پایدار باشد.

بام سبز طراحی نظارت و اجرا لوسان کردان تهران کرج 1401

 

 

روف گاردن | قیمت بام سبز

برخی از بام های سبز در یک بخش بزرگ یکپارچه نصب شده اند ، در حالی که بام های سبز مدولار از تخت های کاشت قابل حمل کوچکی که در کنار هم قرار گرفته اند برای ایجاد یک روف گاردن بزرگتر استفاده می کنند. واحدهای مدولار غالباً سینی های پلاستیکی یا فلزی هستند که پر از محیط رشد هستند. بام های سبز مدولار می توانند به صورت تدریجی نصب شوند و به راحتی برای نگهداری و بازرسی لایه های بام در زیر آن حذف می شوند. علاوه بر این ، بخش های مدولار اغلب می توانند در گلخانه پرورش یافته و “آماده کاشت” در پشت بام های سبز باشند. قیمت بام سبز را از افراز گاردن بخواهید.

 از آنجا که گیاهان در حال حاضر رشد هستند ، موارد کمتری در مورد گیاهان جایگزین وجود دارد که ریشه یا رشد نمی کنند. با این وجود ، یکی از اشکالات پنل های سبز این است که رطوبت نمی تواند بین واحدها جریان یابد.

بام سبز طراحی نظارت و اجرا لوسان کردان تهران کرج 1401

 

 

تصاویر بام های سبز

قبل از نصب بام سبز در یک ساختمان چه چیزی را باید در نظر بگیرید

اولین مسئله برای نصب هرگونه روف گاردن این است که: “هدف اصلی نصب روف گاردن چیست؟” آیا این امر در درجه اول برای راندمان انرژی ، کنترل آب طوفان ، کاهش جزیره گرما ، برای لذت بردن از بینایی یا دلایل دیگر است؟ در نظر گرفتن هدف اصلی تصمیمات بعدی در طراحی روف گاردن شکل خواهد گرفت و به تعیین اینکه آیا یک روف گاردن اصلاً یک راه حل مناسب است یا خیر.

بام سبز طراحی نظارت و اجرا لوسان کردان تهران کرج 1401

 

 

بام های سبز | قیمت بام سبز

مهمترین نکته که باید در نظر داشته باشید این است که روف گاردن نباید روی ساختمان تأثیر منفی بگذارد. به نظر می رسد ادغام یک روف گاردن در یک پروژه بازسازی ساختمان یک راه حل آسان برای کاهش اثر جزیره گرمای شهری ، بهبود مدیریت آب باران و بهبود بهره وری انرژی و پایداری ساختمان است.
 با این حال ، در حالی که می تواند فواید زیادی برای یک روف گاردن به وجود آورد ، موارد خاصی وجود دارد که باید قبل از نصب یک در یک ساختمان در نظر گرفته شود. قیمت بام سبز را از افراز گاردن با شماره تماس 09212766087 بخواهید.

حفظ ساختمان به خودی خود باید همواره بر همه مزایای درک شده که احتمالاً ناشی از افزودن یک سقف سبز (یا هر نوع پایداری) باشد ، اولویت داشته باشد. نصب روف گاردن همچنین می تواند تغییرات اساسی در ساختمان داشته باشد. در نصب روف گاردن به آینده نیز توجه داشته باشید ، به عنوان مثال برای تعمیر غشای بامی در زیر ، حذف آن نباید به ساختمان آسیب برساند. در دانشنامه ویکی پدیا اطلاعات عمومی انواع بام سبز درج شده است.

مزایای بهره وری انرژی روف گاردن از هرگونه نقص موجود در پاکت ساختمان یا تجهیزات گرمایش ، تهویه و تهویه مطبوع (HVAC) قابل پیگیری است. این موارد باید قبل از نصب روف گاردن اصلاح شود. حسابرسی انرژی عملکرد حرارتی فعلی ساختمان را ارزیابی کرده و هرگونه تعمیراتی را که باید انجام شود شناسایی می کند. باید از نفوذ هوا کاسته شود ، هرگونه بروزرسانی لازم HVAC باید انجام شود و عایق بندی باید در مکان های مناسب اضافه شود. در صورت امکان بودجه ، باید یک مدل انرژی برای پیش بینی تأثیر احتمالی روف گاردن انجام شود.

این می تواند به صاحب یک ساختمان کمک کند تا تصمیم بگیرد آیا نصب سقف سبز از نظر اقتصادی مقرون به صرفه خواهد بود یا خیر اگر مزایای زیست محیطی دیگری به آن وارد شود. به دلیل فاکتورهای زیادی که باید در نظر گرفته شود ، تصمیم به نصب بام سبز باید با راهنمایی و تخصص یک تیم چند رشته ای متشکل از یک مهندس سازه ، معمار منظره و یک حرفه ای در زمینه حفظ و یا یک معمار حفظ شود. .

 

تأثیر بصری روف گاردن در یک ساختمان از اهمیت اولیه برخوردار است. در ابتدا باید مشخص شود که آیا ساختمان می تواند علاوه بر اینکه باعث تغییر شخصیت آن می شود ، علاوه بر این ، یک سقف سبز هم جای دهد. روف گاردن و مزارع آن و همچنین ویژگی های کمکی از قبیل مبلمان در فضای باز روی یک ساختمان نباید از دید عموم مردم قابل مشاهده باشد. بنابراین ، همان راهنمایی برای ارزیابی سازگاری یک بام جدید که برای یک ساختمان پیشنهاد شده است باید دنبال شود تا مشخص شود آیا روف گاردن مناسب است یا خیر. قیمت بام سبز را از افراز گاردن بخواهید.

روف گاردن تخت و یک پوشش ترمودو و پارکت

بام مسطح را با ترمودو کفپوش کنید. پارکت در کف بام سبز حس گرم و صمیمانه ای را به محیط میدهد. بازتاب نور و برق زدن ترمودو در حال درخشیدن زیر نورپردازی ویلا ، با نور پردازی هوشمند با امکانات فوق العاده بهره مند شوید. بام های تخت برای روف گاردن های وسیع بسیار مناسب است. چون در هر صورت شما در بام خانه هستید و کنترل آب در پارکت بسیار آسان تر از ترمودو می باشد. نصب هماهنگ با محیط پارکت و ترمودو فضای محیط شما را جذاب تر می کند.

بام تخت قیمت بام سبز

یک ساختمان با یک بام مسطح یا کمی شیب دار مناسب ترین برای نصب بام سبز است. در حالت ایده آل ، ساختمان باید دارای یک پارکت قابل توجهی باشد که به محافظت از نمای سقف سبز کمک می کند. یک بام سبز نیز باید از لبه پشت بام ، به ویژه در ساختمان کم ارتفاع ساخته شود یا اگر پارتی کافی برای پنهان کردن آن وجود ندارد ، بازگردید. بعضی اوقات ممکن است روف گاردن فشرده با گیاهان بلند مناسب نباشد اگرچه یک بام گسترده با گیاهان کم ارتفاع که کمتر دیده می شود ممکن است کار کند. احتمال دیگر ممکن است قرار دادن بام سبز روی قسمتهای غیرمجاز از املاک یا ساخت و سازهای جدید باشد ، تا زمانی که روی شخصیت ملک تأثیر نگذارد.

بام سبز طراحی نظارت و اجرا لوسان کردان تهران کرج 1401

 

 

پارکت در روف گاردن | قیمت بام سبز

 

 

قیمت بام سبز

ویژگی های ایمنی تمام بام های سبز به عنوان فضای قابل استفاده برنامه ریزی نشده اند و برخی فقط دسترسی به نگهداری دوره ای را فراهم می کنند. روف گاردن قابل دسترسی می تواند از امکانات مطلوبی برای سرنشینان ساختمان باشد اما باید با کدهای ایمنی زندگی نیز مطابقت داشته باشد. بنابراین ، باید به سازگاری ویژگی های ایمنی در بام های سبز قابل دسترسی ، مانند نرده ها و لامپ های روشنایی نیز توجه کرد. نصب نرده در اطراف حاشیه قسمت در دسترس بام شایع ترین نیاز است. نرده باید به گونه ای تنظیم شود که قابل مشاهده یا فقط با حداقل دید نباشد و از ساختمان کاسته نشود. ارتفاع ، طراحی و مواد نرده و سایر مشخصات ایمنی نیز باید مورد توجه قرار گیرد تا از تأثیر حداقل آنها بر روی بنای استفاده شود.

 

اسکرول

مقایسه

تماس فوری